Zateplovací systémy

  • Díky tepelně-izolační vrstvě je posunuta hranice bodu mrazu, a tak se nestane, že by zdivo promrzalo. Naopak vrstva zamezí jakýmkoli poruchám, které by byli způsobeni mrazem.
  • Díky zateplení se kromě tepelně izolačních vlastností můžete těšit i z potlačení hluku díky silné zvukové bariéře.
  • Ruku v ruce s dokonalými izolačními vlastnostmi jdou i náklady na vytápění, které díky systému podstatně sníží.
  • Celkově se zvýší odolnost obvodového zdiva a prodlužuje jeho životnost.
  • Probarvená fasáda vašeho domů podstatně změní svůj vzhled a bude vypadat téměř jako nová
  • Fasádní zateplení díky dýchání chrání dům jak v zimě před zimou, tak v létě před vedry.
  • Zdivo díky zateplení neprochládá, a tím je vyloučena i přítomnost plísní

Zateplení fasád, možnosti zateplení domu, jejich výhody a nevýhody

Zateplení fasád - mýty a pověry

Zajisté jste ve svém životě slyšeli od svých známých spousty mýtů a pověr, které vedli ke změně vašeho názoru. Víme, že to s vámi přátelé myslí dobře, ale ne vždy jsou jejich rady a názory pravdivé. Proto chceme varovat alespoň před základními kameny úrazu, které tak často kolují v okruhu stavebnictví a zateplování domů.

Mýtus č. 1 - Po zateplení domu polystyrenem přestanou zdi dýchat.

Tento mýtus se vyskytuje téměř nejčastěji. V téměř všech případech ale k výměně vzduchu dochází při klasickém větrání okny, otvíráním vstupních dveří, pomocí ventilátorů digestoří apod. Nikdy k tomu však nedochází prostupem obvodového zdiva. Tato informace se často zaměňuje s možností průchodu vodních par skrze stěnu, při té se ale nevyskytují žádné negativní jevy.

Mýtus č. 2 - Zateplení fasády odstraní vlhkost obvodového zdiva.

Pro druhý mýtus je nutné znát základní principy zateplování. Díky zateplení téměř mizí tepelné mosty, nikdy ale nezabrání vlhnutí zdí, které vzniklo ještě před samotným zateplením, a nebyly vůči němu učiněny žádné kroky.

Mýtus č. 3 - Po zateplení domu se zvýší možnost kondenzace vlhkosti a vzniku plísní.

K tomu efektu není moc co dodávat. Efekt je přesně opačný. Zvyšuje se teplota na vnitřním okruhu povrchu obvodových stěn, čímž se odstraňují chladná místa tepelných mostů a tím i případná tvorba plísní

Zateplení fasády Baumit - venkovní fasády, stěrky, tmely, zateplení domu

Zateplení fasády Baumit - venkovní fasády, stěrky, tmely, zateplení domu

Rozsáhlý sortiment produktů pro povrchové úpravy omítek, to je firma Baumit. Jedna z nejširších nabídek na českém trhu zahrnuje i probarvené fasády, systémy pro zateplení domu, strojní a ruční omítky, sanační omítky, zdící malty, lepidla a stěrky.

Perlinka Vertex

Perlinka Vertex

Perlinka s certifikátem pro ČR využívá při zateplení fasád, jakožto výztužný materiál. Dále také pro armování vnitřních i vnějších omítek či zvýšení pevnosti podlah.