Teplovodní podlahové topení DELTATOP

Montáž podlahového topení

Naše firma provádí odbornou montáž vytápění na klíč, včetně podkladních vrstev tepelné a kročejové izolace zakončenou zalitím podlahového topení anhydritovým, nebo betonovým potěrem.

Uložení potrubí na systémovou desku

Systémová deska je nejpoužívanější a také nejbezpečnější způsob jak správně uložit topné potrubí. Díky pravidelným výstupkům je zajištěna předepsaná rozteč potrubí v celé podlahové ploše. Výstupky chrání mechanicky potrubí před zalitím. Povrch systémové desky je vybaven odnímatelnou černou skořepinou z odolného PE materiálu. Díky přesahům a tvarovým zámkům jednotlivých desek je vytvořen celistvý povrch, který je vhodný pro zalití anhydritovým potěrem bez rizika podtečení zálivky. Systémová deska je vhodná pro topné potrubí 15 – 18 mm. Dodává se v tloušťkách polystyrenové izolace 10 a 30 mm.

Další možností je použití systémové skořepiny bez tepelné izolace. Skořepina je v podstatě zesílený PE materiál na pohled totožný se systémovou deskou. Výhoda použití samotné skořepiny je především v tom, že podkladní polysteren je dodán z místních zdrojů, čímž dochází k podstatné úspoře nákladů.

Uložení potrubí na rovnou desku s odrazovou hliníkovou fólií (systémový pás TAC)

Tento způsob uložení potrubí umožňuje velkou flexibilitu pokládky. Díky PE fólii s pokovenou hliníkovou vrstvou dochází ke zpětnému odrazu tepla a tím k úspoře energie. Předtištěný rastr umožňuje držet předem danou rozteč potrubí. Potrubí je kotveno pomocí plastových spon s rozpěrkou. Při použití montážního přístroje je pokládka potrubí téměř stejně rychlá jako u systémových desek.

Jako ekonomickou variantu pokládky potrubí je možné použít samostatnou rastrovou AL fólii navinutou v rolích po 50 metrech. Kromě zpětného odrazu tepla jsou podstatnou výhodou velmi příznivé pořizovací náklady celého systému.

Ukázky naší práce:

a

Topné potrubí

Pro výrobu trubek podlahového vytápění se používají tři základní materiály: Polybuten, PERT a PEX/AL/PEX. Všechny tyto námi dodávané trubky jsou vybaveny kyslíkovou bariérou, která je nutná pro zachování dlouhodobé životnosti celého systému.

1. Polybutenové potrubí PB 15×1,5 mm

Nejkvalitnější potrubí na trhu. Při dlouhodobém zatížení teplotou a tlakem vykazuje nejvyšší bezpečnostní faktor, který výrazně překračuje všechny požadavky. Extrémně flexibilní a poddajný materiál. Trvalé zatížení max. 90°C.

Topné potrubí polybutylen

2. Pětivrstvé potrubí PERT 16 – 18 mm (bez hliníkové vrstvy)

Nejrozšířenější potrubí pro instalaci podlahového vytápění. Nejlepší poměr cena/kvalita. Díky pěti vrstvém je kyslíková bariéra chráněna vnějším PE pláštěm a nehrozí její mechanické poškození. Flexibilní materiál vhodný jak pro uložení do systémové desky tak na pás TAC. Trvalé zatížení max. 70°C.

Topné potrubí PERT 5 vrstev

A – Nosné potrubí PE-RT
B – Spojovací vrstva
C – Kyslíková bariéra EVOH
D – Vnější plášť z PE

3. Plastohliníkové vícevrstvé potrubí PEX/AL/PEX 16-20 mm

Potrubí s tvarovou pamětí díky hlinkové vrstvě. Universální použití pro podlahové vytápění, připojení radiátorů a rozvody vody. Díky omezené ohebnosti a tvarové paměti doporučujeme pokládku do systémových desek. Trvalé zatížení max. 95°C.

Vrstvy potrubí PEX/AL/PEX

A – Jádro z PEX dle DIN 16833
B – Spojovací vrstva
C – Hliníková vrstva podélně svařená
D – Horní vrstva z PE, odolný proti UV záření

Rozdělovač

Pro bezvadnou funkci smyček podlahového vytápění je zapotřebí použití vhodné rozdělovací stanice. Mosazné tělo rozdělovače 1“ je na přívodu osazeno uzavíratelnými průtokoměry pro indikaci průtoku jednotlivých smyček. Tělo sběrače je na zpátečce osazeno ventily pro hydraulické vyregulování. Na jednotlivé ventily je možné připojit servopohony pro zónovou elektroregulaci jednotlivých místností. Stanice je v základu osazena napouštěcími a odvzdušňovacími ventily. Rozdělovač doporučujeme vsadit do ocelové lakované skříně v nástěnné variantě nebo skříně uzpůsobené pro instalaci do zdi.
Rozdělovač
Rozdělovač
Rozdělovač
Rozdělovač

Regulace podlahového vytápění – příprava topné vody

Aby podlahové vytápění fungovalo správně je zapotřebí zajistit konstantní teplu přívodní vody do rozdělovače. K tomuto účelu slouží mísící sada. Podle typu zdroje tepla a způsobu zapojení je zapotřebí vybrat vhodnou mísící sadu. V našem sortimentu lze najít celkem 4 typy mísících modulů s tímto použitím:

1. Mísící sada pro zdroje na tuhá paliva a nekondenzační kotle (teplota od zdroje má 55°C a více)
2. Mísící sada se vstřikovacím ventilem (vhodná pro všechny typy zdrojů tepla)
3. Mísící sada s třícestným ventilem (zvláště vhodná pro kondenzační kotle a tepelná čerpadla)
4. Mísící sada pro přímé napojení na podlahový okruh (pro menší podlahové plochy bez rozdělovače)

Mísící sada se vstřikovacím ventilem

Regulace teploty vzduchu v jednotlivých místnostech

Komfortu konstantní teploty vzduchu v jednotlivých místnostech lze docílit pomocí prostorových termostatů. Prostorový termostat je umístěn v každé místnosti, nejlépe na vnitřní zdi ve výšce vypínačů. Termostat dává impuls do servopohonu, který reguluje průtok vody v jednotlivých smyčkách podlahového topení. Pro připojení termostatů a servopohonů slouží propojovací elektrolišta.

Příklad kompletně osazeného rozdělovače s mísící sadou s třícestným ventilem a regulací teploty vzduchu jednotlivých místností pomocí prostorových termostatů.

Kompletně osazený rozdělovač s mísící sadou a zónovou regulací

Zadat poptávku

  1. Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole: fz0Fda7S

  2. Na Vaši poptávku budeme reagovat co nejdříve, děkujeme.