Polystyren STYROTRADE

Vynikající tepelně izolační vlastnosti

Mnoho uzavřených buněk obsahujících vzduch vytváří ideální tepelně izolační vlastnosti. Tato pěnová hmota se skládá ze samotného polystyrenu pouze z 2 %, zbytek je jen vzduch. Fakt, že buňky v materiálu obsahují vzduch, způsobuje, že tepelně izolační vlastnosti uchovávají své vlastnosti a na rozdíl od jiných pěnových hmot mají dlouhou životnost.

Zvukové izolační vlastnosti

V průběhu výroby desek s elastickými vlastnostmi jsou desky stlačovány až na třetinu původní tloušťky, a to za pomoci mechanických lisů. V momentě, kdy se lisy vrátí na původní pozici, dosahuje materiál přibližně 4/5 původní šíře. Díky tomuto postupu se naruší buněčná struktura tak, aby se vylepšili akustické vlastnosti. Tyto bloky jsou pak rozříznuté na desky, jež se používají například u plovoucích podlah ke snížení kročejového hluku.

Minimální nasákavost

Pěnový polystyren není rozpustný ve vodě, a tak jeho buňky nepohlcují téměř žádnou vodu. Díky tomuto faktu se nepoškozují žádné z vlastností materiálu ani při dlouhodobém působení vody. Díky buněčnému složení naopak materiálem může procházet pára. Rychlost difuse vodních par je dána difusní tloušťkou, která závisí na tloušťce vrstvy a na faktoru difusního odporu.

Tvarová stabilita

Podle velikosti působících teplot je určena maximální přípustná teplota pro použití pěnového polystyrenu, stejně tak, jako tomu bývá u všech typů termoplastů. Bez dodatečného zatížení tak snese pěnový polystyren krátkodobé teploty do 100°C. Hloubka průniku je malá, což je způsobeno především nepatrnou tepelnou vodivostí. Působí to nicméně více příznivě, čím větší tloušťku má EPS. Dlouhodobá teplota závisí na objemové hmotnosti, která se pak pohybuje mezi 75°C a 80°C.

Ekologická nezávadnost

Látky použité v našich materiál se vyskytují i ve volné přírodě, a tak jsou ekologicky nezávadné. Jedná se především o styren a pentan, přičemž styren lze nalézt i v mnohých potravinách a pentan je naopak často součástí zažívacího ústrojí zvířat. Pentan působí i při rozkladu organického materiálu.

Obě tyto látky se pro sice průmysl vyrábějí z ropy, nicméně pěnový polystyren nikdy neobsahoval freony, jež poškozují ozónovou vrstvu.

Snadná úprava

Díky přívětivému složení materiálu lze polystyren upravovat čistě dle potřeb a případně fantazie. Veškeré úpravy, jako řezání, lepení, apod. zvládne každý sám bez odborné pomoci. Zároveň je synchronní s téměř všemi stavebními materiály.

Bezpečnost

V dnešní době lze zakoupit pouze kvalitní samohášenlivě upravený polystyren, jež je složité přivést k žáru.

Zadat poptávku

Poptejte lepší cenu

Potřebujete poradit? Nebo máte vybráno a zajímá Vás cena? Napište nám!

  1. Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole: m9Nwb9Ong5J

  2. Na Vaši poptávku budeme reagovat co nejdříve, děkujeme.

Vybrané produkty v akci