Bauder- střešní krytiny

Společnost Bauder jako první začala rozvíjet a vyvíjet nové střešní systémy. Historie firmy má více jak 150letou tradici. Střešní systémy od firmy Bauder jsou kombinací tradice a inovace, která zaručuje splnění vysokých nároků, kladených na střešní systémy, zejména zelené střechy. Ty jsou v poslední době na vzestupu a je o ně obrovský zájem. Každá zelená střecha vytváří na střeše nový životní prostor. Zelené střechy mohou být navrženy jako cesty a posezení, použity jako zahrada nebo sloužit k intenzivní výsadbě trávníku a rostlin.

Izolace plochých střech Bauder PIR

Izolace plochých střech Bauder PIR

Bauder PIR je moderní zdokonalená polyuretanová tvrdá pěna se zvýšenými užitnými vlastnostmi. Jedná se o materiál s nejnižší tepelnou vodivostí a malými tloušťkami, který splňuje požadavky norem a předpisů, i ekologické nároky na úsporu energie. Bauder PIR izolační materiály se vyznačují vysokou teplotní odolností a dobrou rozměrovou stabilitou. Bauder PIR je odolný vůči horkému asfaltu a může tak být využit pod asfaltové pásy. Bauder PIR je odolný proti plísním a hnilobě, je bez zápachu, netoxický a fyziologicky bezpečný pro stavební využití.

Nadkrokevní izolace Bauder PIR

Nadkrokevní izolace Bauder PIR

V podstatě má tepelná izolace střech tři metody použití: izolace na krokvích, izolace mezi krokvemi nebo kombinace obou. Nejlepším způsobem izolace je přestěhovat ji z uzavřeného prvku na celou plochu střechy. To znamená, že průřezy dřevěných krokví mohou zůstat štíhlé. V případě izolace mezi krokvemi určují průřez trámů zadané požadavky na izolaci. Navíc v tomto případě vznikají tepelné mosty, které snižují efektivitu izolace. Kvalitu izolace určuje výška krokví. To znamená, že nosníky jsou vyšší, než by jinak bylo nutné. Kombinace obou typů izolací kompenzuje nedostatky izolace mezi krokvemi a umožňuje tak zhotovení tenké střešní nástavby při zachování menšího průřezu krokví.

PVC Folie Bauder

PVC Folie Bauder

Lehké střechy pro průmyslové haly jsou obvykle uzavřeny plastovou střešní krytinou. Platí zde stejně jako u asfaltových vrstev, že na kvalitě použitého systému záleží celá konstrukce, včetně izolací a funkčnosti střechy. Bauder těsnění je moderní systém absolutní špičku třídy TPO-PP. To stanovuje nové standardy v oblasti bezpečnosti, snadnosti instalace a trvanlivosti, a osvědčila se v praxi po celá léta. Tyto kvalitní ploché střešní membrány jsou vyrobeny s použitím nejmodernějších technologií, s osvědčenou kvalitou a odborností firmy Bauder.

Asfaltové pásy Bauder

Asfaltové pásy Bauder

Požadavky na každou správnou střešní konstrukci jsou složité. Kvalita a použité materiály významně určují životnost celé konstrukce střechy. Jednotlivé komponenty systému Bauder lze kombinovat téměř jakýmkoliv způsobem a to, konvenční svařovací cestou s úsporou času s pruhy BauderTHERM nebo cestou studeného samolepícího systému BauderTEC. A to vše s tepelnými prvky dle vašeho výběru.

Zelené střechy

Zelené střechy

Nabízíme široký sortiment vyzkoušených a testovaných zelených střech. Zároveň nabízíme návrh systému pro extenzivní a intenzivní střešní výsadbu. Můžete si být jisti, že změníme šedý vzhled za krásnou zelenou přírodu. Zelené střechy výrazně zvýší hodnotu budovy a nabízí řadu ekologických výhod, jako je snížení teploty vzduchu, produkce kyslíku, regulace vlhkosti, lapání prachu a skladování dešťové vody.